
Обов'язково поставте букет на воду.
Як правило, ми завжди запитуємо у наших покупців, як довго букет буде без води. Якщо більше півгодини - ми пакуємо букет в одноразову вазу. Прийшовши додому, обов'язково поставте букет у прохолодну чисту воду. Якщо ж ви прийшли з холоду - дайте квітам звикнути до теплого приміщення хвилин 15-20 і тільки після цього букет можна ставити на воду.
У яку воду ставити букет квітів?
Вода має бути холодною, але не крижаною. В ідеалі вода повинна бути відстоялася з-під крана. До речі, ні в якому разі не додавайте у воду цукор, оцет, перекис або ще щось. Це лише прискорює процес бродіння. Найкраще використовувати спеціальні підживлення для квітів (наприклад, Кризал, який ми даємо в подарунок до наших букетів), які розчиняються у воді перед додаванням букета. Цей засіб знезаражує воду і квіти коштують довше. Вода зацвітатиме набагато повільніше, тому зміну води можна проводити один раз на два дні. Обов'язково мийте вазу через день, оскільки однієї зміни води недостатньо для продовження життя букету.
Чи потрібно підрізати стебла?
Ми завжди повторюємо - після того, як ми підрізали букет у студії - у вас є приблизно 2 хвилини, щоб встигнути поставити його на воду до того, як відбудеться закупорка судин стебла. Дуже часто наші покупці просять нас підрізати квіти, щоб якнайшвидше прийти додому і поставити у вазу. Ми підрізаємо квіти для того, щоб вирівняти стебла під один розмір. Але підрізати їх необхідно саме Вам лише перед постановкою у воду. Зріз повинен виконуватися гострим інструментом - секатором. Якщо секатора будинку немає, підійде ніж. Квіти повинні бути саме зрізані, а не стиснуті-перетиснуті ножицями або зламаний. Якщо перетиснути судини квітів - то вони помруть, тому що вода перестане надходити в стебло.
Скільки води наливати у вазу?
Але, у різних квітів – різні потреби у кількості води. Квіти діляться на кілька типів і в даній статті ми розповімо про основні (найпопулярніші) сорти:
Троянди, бузок, гіперикум - люблять дуже велику кількість води. Сміливо наливайте воду під зав'язку. Якщо ж бачите, що троянди починають в'янути - зробіть зріз і налийте води практично до самого бутона годинника на 5. Таким чином Ви реанімуєте квіти.
Хризантема та Еустома вимагають води приблизно на половину вази.
Калі, Гербери, Іриси, Гіацинти – вимагають зовсім мало води, приблизно на 1/3. У воді стебла цих квітів дуже швидко піддаються гниття. До речі, воду таким квітам треба міняти частіше.
Куди краще поставити букет?
Влітку не ставте букет під прямим сонячним промінням, уникайте протягів, так як протяг сушить стебла і листя. Також, не ставте вазу у кондиціонера, тобто під прямий потік повітря.
Взимку ставте букет подалі від батарей, тому що квіти не люблять тепло та сухе повітря.
Як доглядати букет?
Коли помітите, що деякі квіти починають в'янути, то спробуйте прибрати їх з букета, попередньо розв'язавши зв'язку. Тож ви можете зібрати свою власну композицію. Не забувайте міняти воду кожен день і щоразу при цьому мити вазу з засобами для чищення.